Prisitaikantis svetainės dizainas: pagrindiniai principai

Prisitaikantis svetainės dizainas: pagrindiniai principai

Šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje, kuriame vyrauja įvairių dydžių ir raiškos ekranai, prisitaikantis žiniatinklio dizainas tapo veiksmingu sprendimu. Nesvarbu, ar esate pradedantis svetainių kūrimo ar kūrimo specialistas, prieš pradedant kurti svetaines, labai svarbu suprasti pagrindinius prisitaikančiojo žiniatinklio dizaino principus. Šiame straipsnyje išnagrinėsime dešimt pagrindinių principų, kurie sudaro prisitaikančiojo žiniatinklio dizaino pagrindą, užtikrinantį, kad jūsų svetainės sklandžiai prisitaikytų prie skirtingų įrenginių ir naršyklių.

Terminai: prisitaikantis ir adaptyvus svetainės dizainas

Pirmasis principas, kurį reikia suprasti, yra skirtumas tarp adaptyvaus ir prisitaikančiojo žiniatinklio dizaino. Prisitaikantis žiniatinklio dizainas leidžia jūsų turiniui sklandžiai tekėti ir prisitaikyti keičiantis naršyklės ar įrenginio dydžiui. Adaptyvus žiniatinklio dizainas prisitaiko prie konkrečių lūžio taškų ar dydžių.

Prisitaikantysis žiniatinklio dizainas leidžia įkelti statišką, iš anksto paruoštą tinklalapio išdėstymą pagal aptiktą įrenginį. Kad tai įvyktų, dizaineris turi sukurti skirtingus dizainus pagal skirtingą ekrano plotį. Dažniausiai pasitaikantys ekrano pločiai yra šie (pikseliais): 320, 480, 760, 960, 1200, 1600

Kurį būdą naudoti: vienareikšmiškai teisingo ar neteisingo požiūrio nėra; galiausiai tai priklauso nuo jūsų pageidavimų.

Elementų srautas

Kiekviename tinklalapyje yra natūralus elementų srautas, sudarantis HTML dokumentų pagrindą. Mažėjant ekrano erdvei, jūsų turinys ima užimti daugiau vertikalios erdvės. Norint užtikrinti, kad jūsų dizainas atrodytų vientisas ir vizualiai patrauklus įvairiuose ekrano dydžiuose, labai svarbu suprasti šį srautą.

Santykiniai matavimo vienetai (Relative units of measurements)

Jau seniai nebeliko dizaino, kuriame naudojami fiksuoti pikseliai ar milimetrai. Prisitaikantis žiniatinklio dizainas suteikia galimybę lanksčiai naudoti santykinius matavimo vienetus, tokius kaip procentai, rodinio plotis, rodinio aukštis ir ems. Šie matavimo vienetai yra santykiniai su naršyklės dydžiu arba kitais puslapio elementais, todėl galite lengviau kurti reaguojančius maketus.

Lūžio taškai (Breakpoints)

Lūžio taškai – tai iš anksto nustatytos sritys, kuriose galite keisti maketą, atsižvelgdami į naršyklės ar įrenginio dydį. Pavyzdžiui, jei turite platų maketą su dvylika stulpelių, bet mažesniuose ekranuose jis tampa ankštas, įterpdami lūžio taškus galėsite pakeisti maketą. Ši kontrolė labai svarbi siekiant užtikrinti, kad jūsų dizainas išliktų nepakitęs ir patogus naudoti įvairiuose įrenginiuose.

Didžiausios ir mažiausios vertės

Kartais reikia nustatyti turinio ribas. Kai kurie elementai gali išsitempti ir užimti 100 % naršyklės ploto, o kitiems gali reikėti nustatyti maksimalų plotį, kad būtų išlaikytas įskaitomumas ir išvengta vizualinio chaoso. Mažiausių ir didžiausių verčių nustatymas padeda reguliuoti jūsų dizaino elgseną ir užtikrina nuoseklią naudotojo patirtį.

Konteineriai ir įterpti objektai

Jei turinį suskirstysite į logiškas dalis ir jas suskirstysite į konteinerius arba įterptus objektus, bus paprasčiau valdyti maketą. Konteineryje sugrupavę susijusius elementus, pavyzdžiui, antraštes, pagrindinį tekstą ir paveikslėlius, galite valdyti pagrindinį elementą, o ne atskirai koreguoti kiekvieną atskirą elementą. Šis metodas ypač naudingas kuriant maketus, pavyzdžiui, tinklaraščio įrašų sąrašus.

Interneto šriftai ir sistemos šriftai

Tipografija atlieka svarbų vaidmenį žiniatinklio dizaine, tačiau labai svarbu rasti pusiausvyrą tarp estetikos ir našumo. Naudodami pasirinktinius žiniatinklio šriftus galite padidinti svetainės vizualinį patrauklumą, tačiau nepamirškite, kad kiekvienas šriftas reikalauja papildomų užklausų išoriniams serveriams, o tai gali turėti įtakos įkėlimo laikui. Kita galimybė – sisteminiai šriftai jau yra prieinami naudotojų įrenginiuose (operacinėje sistemoje), todėl užtikrinamas greitesnis atvaizdavimas. Atidžiai apsvarstykite kompromisus spręsdami, kurį metodą pasirinkti.

Bitmap vaizdai ir vektoriniai vaizdai

„Prisitaikantis” žiniatinklio dizainas – labai svarbu suprasti skirtumą tarp bitinių ir vektorinių vaizdų. Bitmap vaizdai yra pikseliniai ir gali tapti neryškūs, kai yra ištempti, arba prarasti aiškumą, kai rodomi didelės raiškos ekranuose. Vektoriniai vaizdai yra pagrįsti matematiniais skaičiavimais ir išlaiko ryškumą nepriklausomai nuo dydžio. Mastelinė vektorinė grafika (SVG) idealiai tinka paprastajai grafikai, pavyzdžiui, logotipams ir piktogramoms, o sudėtingiems vaizdams geriau tinka bitiniai atvaizdai (WEBP, JPG, PNG).

Testavimas ir optimizavimas

Paskutinis principas pabrėžia kruopštaus testavimo ir optimizavimo svarbą. Kad būtų užtikrintas nuoseklus veikimas ir vizualinis vientisumas, „reaguojančiam” tinklapio dizainui reikia atlikti išsamius bandymus su įvairiomis naršyklėmis ir įrenginiais. Reguliariai analizuokite savo dizainą, nustatykite galimas problemas ir atitinkamai jį optimizuokite, kad naudotojams būtų užtikrinta geriausia įmanoma patirtis.

Laikydamiesi šių pagrindinių prisitaikančiojo žiniatinklio dizaino principų, įgysite žinių ir supratimo, reikalingų kuriant vizualiai patrauklias, funkcionalias ir patogias naudoti svetaines, kurios sklandžiai prisitaiko prie įvairių įrenginių ir ekrano dydžių. Išnaudokite prisitaikančiojo žiniatinklio dizaino galimybes ir išlikite priekyje šioje nuolat besikeičiančioje skaitmeninėje aplinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *