Ar vis dar verta kurti internetinę parduotuvę?

Elektroninės prekybos tendencijų kaita

Šiandien, kai skaitmeninė aplinka sparčiai vystosi, daugelis žmonių, svarstančių apie karjeros pokyčius, svarsto apie internetinės parduotuvės sukūrimą. Besikeičiantys pirkimo ir vartojimo įpročiai interneto rinkoje patraukė pradedančiųjų verslininkų dėmesį. Be to, nepaprastai išaugęs pasaulinių pardavimų ir e. prekybos sandorių skaičius paskatino vis daugiau žmonių imtis veiklos virtualių parduotuvių srityje. Tai ne tik karjerą keičiantys asmenys; net ir tokios jau įsitvirtinusios mažmeninės prekybos milžinės, kaip „Walmart”, pripažino, kad norint patenkinti klientų poreikius, verta įsteigti internetinę parduotuvę. Todėl kyla svarbus klausimas: Ar internetinės parduotuvės kūrimas vis dar yra perspektyvi galimybė?

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius rūpesčius tiems, kurie svarsto apie e. prekybos verslo atidarymą, ir įvertinsime, ar verta juo užsiimti.

Internetinių parduotuvių evoliucija

Pirkimo ir pardavimo internetu ištakos siekia septintojo dešimtmečio pabaigą, kai anglų išradėjas Michaelas Aldrichas sukūrė internetinę sandorių apdorojimo sistemą. Laikui bėgant ši sistema išsivystė į tai, ką dabar žinome kaip e. prekybą ir mokėjimo internetu metodus. Vis dėlto prekyba internetu smarkiai įsitvirtino XX a. 9-ajame dešimtmetyje, atsiradus tokioms didelėms bendrovėms kaip „Amazon”, „Pizza Hut” ir Amerikos bankai.

Šio sektoriaus augimas per palyginti trumpą laiką pranoko visų įsivaizdavimą. Pavyzdžiui, vien tik „Amazon” internetu pardavė 46,37 mlrd. dolerių fizinių prekių, jau nekalbant apie skaitmeninius produktus. Tačiau ar taip sparčiai augant internetinių parduotuvių pelningumas nesumažėjo arba nepasiekė soties taško? Panagrinėkime šį ir kitus susijusius klausimus.

Ar niša yra prisotinta?

Atsižvelgiant į tai, kad nuo e. prekybos pradžios praėjo beveik trys dešimtmečiai, galima daryti prielaidą, kad ši niša yra persotinta ir labai išnaudojama. Tiesa, kad rinkoje yra daug dalyvių, ypač populiariuose sektoriuose, pavyzdžiui, drabužių, kosmetikos, parfumerijos ir knygų, tačiau vis dar yra erdvės naujovėms ir diferenciacijai. Jei ketinate kurti internetinę parduotuvę, labai svarbu pasiūlyti ką nors unikalaus ir išsiskirti iš konkurentų. Žmones traukia naujovės, todėl esamų modelių atkartojimas gali neduoti norimų rezultatų. Kad padėtume jums šiame darbe, pasidalijome keliomis idėjomis, kaip diegti naujoves prisotintoje nišoje.

Konkurencinga rinka

Kaip minėta anksčiau, nuolat besikeičianti vartotojų elgsena paskatino verslininkų susidomėjimą investuoti į interneto rinką. Todėl ir mažos įmonės, ir didelės korporacijos pripažino savo veiklos išplėtimo, įtraukiant e. prekybą, privalumus. Nors įsitvirtinę prekių ženklai jau gali sėkmingai veikti savo fizinėse parduotuvėse, jie supranta virtualiosios srities teikiamas galimybes ir yra sukūrę stiprią internetinę erdvę.

Atsižvelgiant į konkurenciją, svarbu nepamiršti, kad jūsų internetinė parduotuvė varžysis su didžiausiais pasaulyje pripažintais prekių ženklais. Ar tai reiškia, kad rinka yra labai konkurencinga? Taip. Tačiau veiksmingai orientuodami savo produktus į konkrečią auditoriją, galite išsikovoti nišą ir klestėti savo internetinėje įmonėje. Jei abejojate, kaip nustatyti tinkamą rinkos nišą, rekomenduojame perskaityti mūsų straipsnį apie mikro nišas.

Planavimo svarba

Prieš pradedant bet kokį naują verslą, labai svarbu pasiruošti įvairiems iššūkiams, kurie gali iškilti. Internetinės parduotuvės įkūrimas neatleidžia nuo būtinybės kruopščiai planuoti finansus. Nuo pat pradžių patirsite išlaidų, todėl labai svarbu vengti klaidingos nuomonės, kad virtualios parduotuvės įkūrimas yra greitas ir nesudėtingas procesas.

Vienas iš dažnų naujų internetinių parduotuvių spąstų – planavimo etapo nepaisymas. Kai kurie asmenys internetines parduotuves vertina kaip alternatyvą tradiciniam darbui, todėl nesugeba tinkamai suplanuoti ir parengti savo naujos įmonės strategijos. Todėl šios parduotuvės nepasiekia laukiamos sėkmės. Todėl norint užtikrinti savo internetinės parduotuvės gyvybingumą ir klestėjimą, būtina kruopščiai planuoti.

Internetinės parduotuvės kūrimo privalumai ir trūkumai

Dabar panagrinėkime internetinės parduotuvės kūrimo privalumus ir trūkumus:

Privalumai:

 • Išplėsta rinkos aprėptis: Jei jau turite fizinę parduotuvę, virtualioje erdvėje galite parduoti prekes klientams visame pasaulyje, peržengti geografinius apribojimus ir padidinti pardavimus.
 • Glaudesnis bendradarbiavimas su klientais: Darbas internetu padeda greičiau ir nuolat bendrauti su klientais. Naudojant socialinius tinklus, pokalbių robotus, el. laiškus ir kitus kanalus galima sklandžiai bendrauti su tiksline auditorija.
 • Ekonominis efektyvumas: Internetinės parduotuvės įkūrimas paprastai yra ekonomiškesnis nei fizinės parduotuvės išlaikymas. Nesant tokių išlaidų kaip nuoma ar fizinės patalpos pirkimas, sumažėja pridėtinės išlaidos.
 • Nemokamos reklamos galimybės: Naudodami turinio rinkodarą galite reklamuoti savo verslą nepatirdami reklamos išlaidų. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pasikliaujant vien nemokama reklama gali prireikti laiko, kad būtų pasiekta reikšmingų rezultatų, todėl gali būti naudinga ištirti mokamos žiniasklaidos strategijas.
 • Prieinamumas ne techninio išsilavinimo asmenims: Net jei jums trūksta žinių technologijų srityje, yra daug patogių sistemų, padedančių kurti ir valdyti jūsų internetinę parduotuvę. Pasirinkę tinkamą platformą galėsite pritaikyti išdėstymą pagal savo verslo poreikius.

Trūkumai:

 • Sunkus darbas ir atsidavimas: Sėkmingos e. prekybos įmonės kūrimas reikalauja atsidavimo ir pastangų. Tai ne tik produktų nuotraukų ir aprašymų demonstravimas; tam reikia atkaklumo ir kruopštaus darbo. Šiame versle nėra trumpiausių kelių, todėl turite būti pasirengę įdėti reikiamų pastangų, kad pasiektumėte norimų rezultatų.
 • Intensyvi konkurencija: Internetinės parduotuvės įkūrimas šiuo metu reiškia, kad susidursite su didele konkurencija ne tik su kitais verslininkais, bet ir su pasauliniais prekės ženklais, veikiančiais panašiose nišose.
 • Logistika ir vykdymas: Produktų pristatymas klientams susijęs su papildomomis išlaidomis, pavyzdžiui, pašto pristatymo paslaugomis, dėl kurių gali atsirasti papildomų išlaidų, kurios viršija produkto kainą.
 • Profesionalumo išlaikymas: Nors jūsų verslas veikia internete, labai svarbu išlaikyti profesionalumą. Tokie veiksniai kaip sąskaitų faktūrų išrašymas ir saugios mokėjimo galimybės reikalauja dėmesio ir pastangų. Internetinės parduotuvės veikimas tik per banko indėlius ir kaip fizinio asmens veikla gali neskatinti klientų pasitikėjimo.
 • Pradinės investicijos: Nors pradinės investicijos į internetinę parduotuvę gali būti mažesnės nei į fizinę parduotuvę, vis tiek reikia atsižvelgti į išlaidas. Pavyzdžiui, jei prekiaujate fiziniais produktais, prieš įvertindami jų potencialią paklausą rinkoje turėsite sukurti inventorių.

Alternatyvų internetinėms parduotuvėms tyrinėjimas

Apsvarstę internetinės parduotuvės kūrimo privalumus ir trūkumus, galbūt vis dar abejojate, ar tai jums tinkamas kelias. Laimei, yra alternatyvių galimybių:

 1. Pardavimas turgavietėje: Vietoj to, kad kurtumėte savo atskirą internetinę parduotuvę, galite apsvarstyti galimybę parduoti savo gaminius tokiose pripažintose elektroninės prekybos rinkose kaip „Amazon”, „eBay”, „Etsy” ar „Alibaba”. Šios platformos jau turi didelę klientų bazę ir teikia infrastruktūrą bei rinkodaros paramą, o tai gali būti naudinga naujiems pardavėjams.
 2. Dropshipping: Dropshippingas leidžia jums parduoti produktus, nereikalaujant turėti atsargų ar tvarkyti siuntimo. Pagal šį modelį bendradarbiaujate su tiekėjais, kurie rūpinasi atsargomis ir prekių realizavimu. Kai klientas pateikia užsakymą, tiekėjas produktą išsiunčia tiesiai klientui. Tokiu būdu nebereikia investuoti į išankstines atsargas ir supaprastėja logistika.
 3. Socialinės žiniasklaidos pardavimai: Socialinės žiniasklaidos platformose, tokiose kaip „Facebook”, „Instagram” ir „Pinterest”, siūlomos funkcijos, leidžiančios įmonėms parduoti produktus tiesiogiai jų platformose. Galite išnaudoti savo buvimą socialinėje žiniasklaidoje, kad pristatytumėte ir parduotumėte savo gaminius, pasinaudodami savo sekėjų tinklais ir integruotomis pirkimo funkcijomis.
 4. Prenumeratos dėžutės: Apsvarstykite galimybę sukurti prenumeratos dėžutės paslaugą, kai klientai reguliariai gautų paruoštus produktų paketus. Šis modelis užtikrina nuolatinį pajamų srautą ir gali būti patrauklus klientams, kuriems patinka netikėtumas ir patogumas.
 5. Buvimas vietos rinkoje: Jei pageidaujate fizinio dalyvavimo, galite sutelkti dėmesį į stiprios vietinių klientų bazės kūrimą dalyvaudami vietos turguose, mugėse ar iššokančiose parduotuvėse. Taip galėsite bendrauti su klientais akis į akį, pristatyti savo gaminius ir sukurti lojalių klientų bazę savo bendruomenėje.
 6. Paslaugomis grindžiamas verslas: Jei turite specifinių įgūdžių ar patirties, galite apsvarstyti galimybę siūlyti paslaugas, o ne pardavinėti fizinius produktus. Pavyzdžiui, konsultavimas, instruktavimas, laisvai samdomas darbas arba internetiniai kursai. Tokio tipo verslas gali būti vykdomas internetu ir gali būti labai pelningas, jei teisingai pasirinkta rinkos pozicija.

Atminkite, kad verslo modelio pasirinkimas priklauso nuo jūsų pageidavimų, išteklių ir tikslinės rinkos. Svarbu įvertinti savo stipriąsias puses, interesus ir rinkos galimybes, kad nustatytumėte tinkamiausią metodą savo verslumo kelionei.

Nors interneto rinkoje vyrauja konkurencija, internetinės parduotuvės kūrimas vis dar gali būti perspektyvi ir pelninga verslo galimybė. Sėkmė šioje srityje reikalauja atsidavimo, diferenciacijos ir kruopštaus planavimo. Nustatydami unikalų pardavimo pasiūlymą, orientuodamiesi į konkrečią auditoriją ir naudodamiesi skaitmeninės rinkodaros strategijomis, galite sukurti savo internetinės parduotuvės nišą.

Alternatyvios galimybės, pavyzdžiui, pardavimas turguje, dropshippingas, pardavimai socialinėje žiniasklaidoje, prenumeratos dėžutės, dalyvavimas vietos rinkoje arba paslaugų verslas, taip pat gali būti pelningos ir naudingos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *