Transferring Your Website to Another Server 1

Svetainės perkėlimas į kitą serverį

Kodėl būna reikalinga perkelti?

Svetainės perkėlimas į naują serverį gali atrodyti sudėtinga užduotis, tačiau yra keletas įtikinamų priežasčių apsvarstyti šį procesą. Ar tai būtų dėl pagerintos spartos, patikimumo užtikrinimo ar kt., svetainės perkėlimas gali suteikti daugybę privalumų.

Spartos padidinimas

Kai jūsų svetainė auga ir pritraukia daugiau lankytojų, jos sparta gali nukentėti dėl įvairių veiksnių, tokių kaip riboti serverio resursai ar pasenusi aparatinė įranga. Perkeliant svetainę į naują serverį, galite spręsti šias problemas ir užtikrinti sklandesnę patirtį savo vartotojams.

Dabartinės spartos įvertinimas

Prieš nuspręsdami perkelti svetainę, būtina įvertinti jos dabartinę spartą. Tokios priemonės kaip „Google PageSpeed Insights”, „WebPageTest” ir „Pingdom” gali suteikti vertingų įžvalgų apie jūsų svetainės įkrovimo laikus, rengimo problemas ir galimus siauraviečių taškus.

Galimų probleminių vietų nustatymas

Įvertinę svetainės spartą, nustatykite galimas problemas, kurios gali lemti lėtumą ar prastovą. Dažniausios priežastys yra nepakankami serverio resursai, neefektyvios duomenų bazės užklausos, neoptimizuotas kodas ir lėtos trečiųjų šalių integracijos.

Spartos optimizavimo strategijų nustatymas

Nustačius svetainės spartą mažinančias priežastis, išnagrinėkite optimizavimo strategijas, pritaikytas jūsų konkretiems poreikiams. Tai gali apimti galingo serverio atnaujinimą, papildomos talpyklos mechanizmų įdiegimą, turinio pristatymo tinklų (CDN) naudojimą spartesniam turinio pristatymui lankytojams ir pan.

Transferring Your Website to Another Server 3
Transferring Your Website to Another Server 3

Kaip pasiruošti?

Prieš pradedant perkėlimo procesą, tinkamas pasiruošimas yra būtinas, siekiant užtikrinti sklandų perėjimą ir išvengti galimų sutrikimų.

Svetainės atsarginė kopija

Išsami svetainės atsarginė kopija yra būtinas žingsnis, siekiant apsaugoti savo duomenis ir turinį perkėlimo proceso metu.

Atsarginių kopijų metodų parinkimas

Pasirinkite atsarginės kopijos metodą, atitinkantį jūsų svetainės architektūrą ir poreikius. Populiarūs variantai yra rankinis failų ir duomenų bazės atsarginių kopijų kūrimas, papildinių (pvz., „UpdraftPlus” WordPress platformai) pagalba arba serverio paslaugų teikėjų siūlomos atsarginės kopijos.

Atsarginės kopijos vientisumo patikrinimas

Sukūrę atsarginę kopiją, patikrinkite jos vientisumą atlikdami bandomuosius atkūrimus tarpineje aplinkoje arba savo lokaliniame serveryje. Šis žingsnis užtikrina, kad jūsų atsarginė kopija yra pilna ir funkcionali, sumažindama duomenų praradimo riziką perkėlimo metu.

Saugus atsarginių kopijų saugojimas

Išsaugokite svetainės atsargines kopijas atskirame serveryje arba patikimoje debesų saugyklos paslaugoje. Įdiekite atitinkamas prieigos kontrolės ir šifravimo priemones, kad apsaugotumėte savo duomenis nuo neleistinos prieigos ar galimų pažeidimų.

DNS nustatymų atnaujinimas

Jūsų svetainės Domeno vardo sistemos (DNS) nustatymų atnaujinimas yra būtinas, siekiant užtikrinti sklandų perėjimą ir sumažinti prastovą perkėlimo proceso metu.

DNS įrašų konfigūravimas

Bendradarbiaukite su naujuoju hostingo paslaugų teikėju arba domeno registratoriumi, kad atnaujintumėte reikiamus DNS įrašus, nukreipdami juos į naujo serverio IP adresą. Šis žingsnis užtikrina, kad lankytojai būtų nukreipti į tinkamą serverį po svetainės perkėlimo.

Bendravimas su suinteresuotomis šalimis

Veiksmingas bendravimas su visomis su jūsų svetaine susijusiomis suinteresuotomis šalimis yra būtinas, siekiant užtikrinti sklandų perėjimą ir išvengti galimų sutrikimų.

Svetainės naudotojų informavimas

Informuokite svetainės naudotojus apie būsimą perkėlimą ir galimą prastovą ar paslaugų sutrikimus. Pateikite aiškius nurodymus, ko tikėtis ir kaip susisiekti pagalbos, jei prireiks.

Partnerių ir filialų informavimas

Jei jūsų svetainė turi verslo partnerių, filialų ar trečiųjų šalių integravimų, informuokite juos apie būsimą perkėlimą. Pateikite jiems aktualius duomenis ir reikiamą informaciją, kad užtikrintumėte sklandų perėjimą jų pusėje.

Koordinavimas su SEO komanda

Jei turite savo ar „išorinę” paieškos sistemų optimizavimo (SEO) komandą, koordinuokite su jais, kad galėtumėte suplanuoti ir įvykdyti bet kokius būtinus SEO susijusius darbus perkėlimo proceso metu.

Ką apsvarstyti perkėlimo metu?

Nors tikrasis perkėlimo procesas gali skirtis, priklausomai nuo jūsų svetainės sudėtingumo ir hostingo konfigūracijos, yra keletas svarbių dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti.

Prastovos valdymas

Net ir tinkamai pasiruošus, tam tikra prastova perkėlimo proceso metu gali būti neišvengiama. Aktyvūs veiksmai gali padėti sumažinti sutrikimus ir informuoti naudotojus.

Perkėlimo planavimas ne piko valandomis

Planuokite perkėlimą mažesnio svetainės srauto laikotarpiais, pvz., naktimis ar savaitgaliais, kad kuo mažiau sukeltumėte nepatogumų savo naudotojams.

Laikinos priežiūros puslapio įdiegimas

Nustatykite laikiną priežiūros puslapį, informuojantį lankytojus apie vykstantį perkėlimą ir teikiantį naujausią informaciją apie numatytą užbaigimo laiką.

Svetainės prieinamumo stebėjimas perėjimo metu

Nuolat stebėkite savo svetainės prieinamumą perkėlimo proceso metu. Naudokite tokias priemones kaip „Pingdom” ar „Uptime Robot”, kad gautumėte perspėjimus, jei kiltų kokių nors problemų, ir galėtumėte nedelsiant imtis veiksmų.

Duomenų vientisumo patikrinimas

Užbaigus perkėlimą, būtina patikrinti, ar jūsų svetainės duomenys ir funkcionalumas išlieka nepažeisti ir nuoseklūs visuose puslapiuose.

Patikros po perkėlimo atlikimas

Atlikite išsamias patikras dėl svetainės turinio, funkcionalumo ir integracijų. Įsitikinkite, kad visi puslapiai, vaizdai ir medijos failai buvo tinkamai perkelti ir yra prieinami be jokių problemų.

Funkcionalumo tikrinimas visuose puslapiuose

Išbandykite pagrindines svetainės funkcijas, tokias kaip naudotojų registracija, el. prekybos sandoriai ir formų pateikimas, kad įsitikintumėte, jog jos veikia tinkamai naujajame serveryje.

SEO poveikio valdymas

Svetainės perkėlimas gali turėti įtakos jūsų pozicijoms paieškos sistemose ir matomumui, jei tai nebus tinkamai valdoma. Šių geriausių praktikų įgyvendinimas gali padėti išvengti neigiamo SEO poveikio.

Tinkamas URL nukreipimas

Jei perkėlimo metu pakeitėte svetainės URL struktūrą, įsitikinkite, kad visi seni URL yra tinkamai nukreipiami į naujuosius naudojant 301 nuolatinį peradresavimą. Tai padeda išlaikyti esamas paieškos sistemų pozicijas ir išvengti nutrūkusių nuorodų.

Žemėlapio ir robots.txt atnaujinimas

Atnaujinkite svetainės žemėlapį, kad jis atspindėtų naują URL struktūrą, ir užtikrinkite, kad paieškos sistemos galėtų tinkamai naršyti ir indeksuoti jūsų puslapius. Be to, peržiūrėkite ir atnaujinkite robots.txt failą, kad užtikrintumėte, jog jokie nepageidaujami puslapiai nėra blokuojami nuo indeksavimo.

Paieškos sistemų indeksavimo pažangos stebėjimas

Po perkėlimo stebėkite svetainės indeksavimo pažangą tokiose paieškos sistemose kaip „Google” ir „Bing”. Naudokite priemones, pvz., „Google Search Console” ir „Bing Webmaster Tools”, kad sekti bet kokias naršymo klaidas ar indeksavimo problemas ir operatyviai jas šalintumėte.

Laikydamiesi šių žingsnių ir apsvarsčius veiksnius, galėsite padidinti tikimybę sėkmingai perkelti savo svetainę į naują serverį, sumažindami sutrikimus, išlaikydami duomenų vientisumą.

Transferring Your Website to Another Server 2
Transferring Your Website to Another Server 2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *